Reżyseria:
Jiří BělkaScenariusz:
Josef BoučekZdjęcia:
Vladimír HolomekMuzyka:
Jiří František SvobodaObsada:
Alois Švehlík, Jiří Adamíra, Eduard Cupák, Jaroslav Pospíšil, Marcel Vašinka, Jan Přeučil, Karel Hlušička, Jiří Klem, Martin Stropnický, Libuše Šafránková, Gustav Nezval, Jiří Němeček (więcej)Obsada
Alois Švehlík
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Czarni baronowie (1992)
Jiří Adamíra
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (nagranie teatralne)
Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (film telewizyjny)
Byl jednou jeden dům (1974) (serial)
Eduard Cupák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Młot na czarownice (1969)
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Jaroslav Pospíšil
Najlepsze filmy:
Popel a hvězdy (1990) (film telewizyjny)
Morové povětří (1989) (film telewizyjny)
Setníkův štít (1988) (film telewizyjny)
Marcel Vašinka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Lakomec (1978) (film telewizyjny)
Jan Přeučil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Muž v pozadí (1995) (serial)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Karel Hlušička
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Dobry wojak Szwejk (1956)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (film telewizyjny)
Jiří Klem
Najlepsze filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (nagranie teatralne)
Muž v pozadí (1995) (serial)
Královská hra (1980) (film telewizyjny)
Martin Stropnický
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Krvavá svatba (1987) (nagranie teatralne)
Mapa zámořských objevů (1978) (film telewizyjny)
P.F. 77 (2003) (film telewizyjny)
Libuše Šafránková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Jára Cimrman śpi (1983)
Gustav Nezval
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Mnoho povyku pro nic (1972) (nagranie teatralne)
Lakomec (1972) (nagranie teatralne)
Alexandr Dumas starší (1970) (serial)
Jiří Němeček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rozčarovaní (1982) (film telewizyjny)
Lokis (1986) (film telewizyjny)
Waterloo (1967) (film telewizyjny)
Josef Bouček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Noc pastýřů (1993) (film telewizyjny)
Popel a hvězdy (1990) (film telewizyjny)
Setníkův štít (1988) (film telewizyjny)
Jana Švandová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
I znów skacze przez kaluze (1970)
Brakýři (1983) (film telewizyjny)
Vracenky (1990)
Soňa Dvořáková
Najlepsze filmy:
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (film telewizyjny)
Záchvěv strachu (1984)
Opory společnosti (1972) (film telewizyjny)
Alena Konopíková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lokis (1986) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Panoptikum Města pražského (1987) (serial)
Jan Vlasák
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Tichá bolest (1990)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (nagranie teatralne)
Noc rozhodnutí (1993) (film telewizyjny)
Růžena Merunková
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (nagranie teatralne)
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Láska jako trám (1967) (film telewizyjny)
Bořík Procházka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jára Cimrman śpi (1983)
Święto przebiśniegu (1983)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Jan Teplý st.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Ucho (1970)
Muž v pozadí (1995) (serial)