Reżyseria:
Ivo MacharáčekScenariusz:
Evžen GogelaZdjęcia:
Tomáš KrestaMuzyka:
Lumír HrmaObsada:
Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý, Petr Štěpánek, Miroslav Vladyka, Jiří Lábus, Tereza Kostková, Jan Čenský, Vilma Cibulková, Luděk Sobota (więcej)Opisy(1)
A tall tale accompanied with songs about prince Tomas Klus, who is in love and has to earn the love of a simple girl and prove that he can rule the kingdom even without his greedy advisers. (Zlín Film Festival)
Obsada
Tomáš Klus
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kazimír a Karolína (2010) (nagranie teatralne)
Tajemství staré bambitky (2011) (film telewizyjny)
Hop nebo trop (2004) (serial)
Kamila Janovičová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Piš mi. Tvoje Alma (2021) (nagranie teatralne)
Pes baskervillský (2018) (nagranie teatralne)
Spolu (2022)
Ondřej Vetchý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Szkoła podstawowa (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Petr Štěpánek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Noc pastýřů (1993) (film telewizyjny)
Miroslav Vladyka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Jára Cimrman śpi (1983)
Kelner, płacić! (1980)
Jiří Lábus
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
U Tlučhořů (2010) (nagranie teatralne)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Tereza Kostková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Četnické humoresky (2001) (serial)
La Dame d'Izieu (2007) (film telewizyjny)
Ženy v běhu (2019)
Jan Čenský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ochránce (2021) (serial)
Mapa zámořských objevů (1978) (film telewizyjny)
Člověk proti zkáze (1989)
Vilma Cibulková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Picasso (2008) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Poklad pana H. (1998) (film telewizyjny)
Luděk Sobota
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (film telewizyjny)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Jana Janěková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Četnické humoresky (2001) (serial)
Związani (2009)
Bludičky (2010) (film telewizyjny)
Zuzana Fialová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Babí léto (2001)
Pokłosie (2012)
Reguły kłamstwa (2006)
Otmar Brancuzský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Kola (1996)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Jan Musil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tajemství staré bambitky (2011) (film telewizyjny)
Hop nebo trop (2004) (serial)
Martin Zounar
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případ Platfus (1985) (film telewizyjny)
Šťastlivec Sulla (1991) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Jiří Ployhar ml.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Četnické humoresky (2001) (serial)
České století (2013) (serial)
Vlastimil Zavřel
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (nagranie teatralne)
Soudné sestry (2007) (nagranie teatralne)
Jára Cimrman śpi (1983)
Luděk Jelen
Najlepsze filmy:
O kominickém učni a dceři cukráře (2007) (film telewizyjny)
Tajemství staré bambitky (2011) (film telewizyjny)
Rodina je základ státu (2011)
Zdeněk Barták
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pięści w ciemności (1986)
Tajemství staré bambitky (2011) (film telewizyjny)
Probudím se včera (2012)
Martin Eugen Kulhánek
Czechy
Najlepsze filmy:
Tajemství staré bambitky (2011) (film telewizyjny)
Pojedeme k moři (2014)
Kwietne pączki (2011)