Reżyseria:
Zeno DostálZdjęcia:
Juraj ŠajmovičMuzyka:
Luboš FišerObsada:
Ondřej Vetchý, Jan Hartl, Jiří Ornest, Mahulena Bočanová, Yvetta Blanarovičová, Jana Dolanská, Josef Kemr, Markéta Hrubešová, Oldřich Vlach, Lubor Tokoš (więcej)Opisy(1)
Czech TV production reworking the humorous motifs of Ivan Olbracht stories. The action is set in a Jewish village in sub-Carpathia, and presents a nostalgically conciliatory picture of a one-of-a-kind community that has now vanished. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Ondřej Vetchý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Szkoła podstawowa (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Jan Hartl
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Muž v pozadí (1995) (serial)
Jiří Ornest
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (nagranie teatralne)
Racek (1996) (nagranie teatralne)
Šťastlivec Sulla (1991) (film telewizyjny)
Mahulena Bočanová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muž v pozadí (1995) (serial)
Dámský krejčí (2012) (nagranie teatralne)
Žena z Korinta (1986) (film telewizyjny)
Yvetta Blanarovičová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Přítelkyně z domu smutku (1992) (serial)
Vrať se do hrobu! (1989)
Travis (1996) (film telewizyjny)
Jana Dolanská
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Kořist (1979) (film telewizyjny)
Josef Kemr
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Markéta Hrubešová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Oznamuje se láskám vašim (1988)
Lady Macbeth Mcenského újezdu (1992)
Oldřich Vlach
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Periferie (2017) (nagranie teatralne)
Szkoła podstawowa (1991)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Lubor Tokoš
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Młot na czarownice (1969)
Diabelski wynalazek (1958)
Śmierć pięknych saren (1986)
Zuzana Talpová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Miłość między kroplami deszczu (1979)
Steva Maršálek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muž v pozadí (1995) (serial)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (nagranie teatralne)
Na komecie (1970)
Ivan Řezáč
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Muž v pozadí (1995) (serial)
Pan Dodd má schůzku (1992) (film telewizyjny)
Vida Neuwirthová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Trzech weteranów (1983)
Faunovo velmi pozdní odpoledne (1983)
Jindřich Khain
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Krowa (1993)
Karkonosz i narciarze (1980)
Il giovane Mussolini (1993) (film telewizyjny)
Egon Lánský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Golet v údolí (1995)
Jiří Zobač
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Starcy na chmielu (1964)
Gdyby tysiąc klarnetów (1964)
Arrowsmith (1997) (serial)
Daniel Sidon
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Protektor (2009)
Azyl (2017)
Golet v údolí (1995)
Klára Lidová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Bracia Karamazow (2008)
Opowieści o zwyczajnym szaleństwie (2005)
Laskavý divák promine (1994) (serial)