Obsada
Ondřej Pavelka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Mapa zámořských objevů (1978) (film telewizyjny)
Naši furianti (2006) (nagranie teatralne)
Lukáš Hlavica
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Krvavá svatba (1987) (nagranie teatralne)
Specialita šéfkuchaře (1999) (film telewizyjny)
Swingtime (2007) (film telewizyjny)
Tomáš Töpfer
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Záhada (2011) (nagranie teatralne)
Blboun (2001) (nagranie teatralne)
Postrzyżyny (1980)
Rudolf Hrušínský ml.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Hráči (1983) (nagranie teatralne)
Marek Vašut
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mňága - Happy end (1996)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Niczego nie żałuję (2007)
Jan Kanyza
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Lovec (1980) (film telewizyjny)
Ivana Chýlková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Spadek albo Kurwachopygutntag (1992)
Maska a tvář (2005) (nagranie teatralne)
BrainStorm (2008) (film telewizyjny)
Ljuba Krbová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (serial)
Tři spory (1981) (serial)
Jana Krausová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zámek v Čechách (1993) (film telewizyjny)
Sedm schodů k moci (2023) (serial)
Jutro wstanę rano i oparzę się herbatą (1977)
Miriam Chytilová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Kola (1996)
Wakacje dla psa (1980)
Martin Stropnický
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Krvavá svatba (1987) (nagranie teatralne)
Mapa zámořských objevů (1978) (film telewizyjny)
P.F. 77 (2003) (film telewizyjny)
Milan Enčev
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lata dziewięćdziesiąte (2022) (serial)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Ochránce (2021) (serial)
Jan Přeučil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Muž v pozadí (1995) (serial)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Ivo Novák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lata dziewięćdziesiąte (2022) (serial)
Ochránce (2021) (serial)
Tannbach (2015) (serial)
Petr Franěk
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Informator (2020) (serial)
David Novotný
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Oblomov (2002) (nagranie teatralne)
Teremin (2010) (nagranie teatralne)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Petr Motloch
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Naši furianti (2006) (nagranie teatralne)
Czerwona linia (2018) (serial)
Martin Sitta
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Zabić Sekala (1998)
Hartmut Krug
Niemcy Wschodnie
Najlepsze filmy:
Operace Silver A (2007) (film telewizyjny)
České století (2013) (serial)
Jasnovidec (2005) (film telewizyjny)
František Švihlík
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Smutek sluší Elektře (1991) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Člověk proti zkáze (1989)