Reżyseria:
Dimitrij PlichtaZdjęcia:
Viktor Svoboda st.Muzyka:
Štěpán KoníčekObsada:
Otakar Prajzner, Jiří Sedlmayer, Martin Štěpánek, Štefan Kapičák, Petr Svojtka, Jiří Ornest, František Hromada, Pavol Mattoš, Peter Vršanský (więcej)Opisy(1)
This drama is set in a reformatory for young offenders. Jakub lets himself be arrested and put to jail instead of the ”sheriff” of their gang. Jakub pretends being guilty out of false solidarity hoping the ”sheriff” will appreciate his gesture. This belief only gives him the strength to stand the unbearable conditions in the reform institution. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Otakar Prajzner
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Šerif za mrežami (1965)
Haldy (1973) (serial)
Postel s nebesy (1980) (serial)
Jiří Sedlmayer
Najlepsze filmy:
Koniec agenta W4C (1967)
Zlatá reneta (1965)
Třicet jedna ve stínu (1965)
Martin Štěpánek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Král Krysa (1979) (nagranie teatralne)
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)
Oskarżony (1964)
Štefan Kapičák
Najlepsze filmy:
Šerif za mrežami (1965)
Petr Svojtka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Trzy orzeszki dla Kopciuszka (1973)
Královská hra (1980) (film telewizyjny)
Zadržitelný vzestup Arthura Uie (1979) (nagranie teatralne)
Jiří Ornest
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (nagranie teatralne)
Racek (1996) (nagranie teatralne)
Šťastlivec Sulla (1991) (film telewizyjny)
František Hromada
Najlepsze filmy:
Šerif za mrežami (1965)
Nedosněné sny (1989) (film telewizyjny)
Pavol Mattoš
Najlepsze filmy:
Pieśń o szarym gołębiu (1961)
Šerif za mrežami (1965)
Správca skanzenu (1988)
Peter Vršanský
Najlepsze filmy:
Šerif za mrežami (1965)
Senzi mama (1964)
Milan Kňažko
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Picasso (2008) (nagranie teatralne)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Adolf Eichmann (1988) (film telewizyjny)
Viliam Polónyi
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Zlatomír Vacek
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Těžká Barbora (1960) (nagranie teatralne)
Diabelska przepasc (1961)
Balada o siedmich obesených (1968) (film telewizyjny)
Slávo Záhradník
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (serial)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (film telewizyjny)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Karol Spišák
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Balada o siedmich obesených (1968) (film telewizyjny)
Gdy skończy się ta noc (1965)
Kľúče od mesta (1983) (film telewizyjny)
Igor Čilík
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Balada o siedmich obesených (1968) (film telewizyjny)
Kubo (1965) (film telewizyjny)
Vladimír Ptáček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wszyscy dobrzy rodacy (1968)
Łobuziaki (1975)
Skowronki na uwięzi (1969)
Slávo Drozd
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Miedziana wieża (1970)
Hernani (1967) (film telewizyjny)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (film telewizyjny)
Ján Kramár
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Červené víno (1976) (film telewizyjny)
Jánošík I., II. (1963)
Štyridsaťštyri (1957)
Jozef Režucha
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Živý bič (1966) (film telewizyjny)
Šerif za mrežami (1965)
Milan Šlosár
Najlepsze filmy:
Šerif za mrežami (1965)