Reżyseria:
Jozef MedveďZdjęcia:
Vladimír OndrušMuzyka:
Svetozár StračinaObsada:
Petr Kostka, Lenka Skopalová, Lotár Radványi, Vladimír Petruška, Ondriš Jariabek, Ján Mildner, Milka Zimková, Štefan Mišovic, Ľudovít Króner (więcej)Opisy(1)
A biographical movie about Ivan Hálek, a Czech doctor, who spent five years fighting against superstitions, alcoholism and the material and spiritual underdevelopment at the Kysuce region at the beginning of the 20th century. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Petr Kostka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Wyższa zasada (1960)
Lenka Skopalová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muž v pozadí (1995) (serial)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Ptákovina (2009) (nagranie teatralne)
Lotár Radványi
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Vladimír Petruška
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Louis Pasteur (1977) (film telewizyjny)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (film telewizyjny)
Posledná bosorka (1957)
Ondriš Jariabek
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Šíleně smutná princezna (1968)
Zbojník Jurko (1976)
Ján Mildner
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Vianoce Adama Boronču (1988) (film telewizyjny)
Milka Zimková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Vianočné oblátky (1977) (film telewizyjny)
Proč? (1987)
Pásla kone na betóne (1982)
Štefan Mišovic
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rysavá jalovica (1970) (film telewizyjny)
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Ľudovít Króner
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Uroczystość żałobna (1969)
Stíny horkého léta (1977)
Nepokojná láska (1975) (serial)
Viliam Polónyi
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Siedzę na gałęzi i jest mi dobrze (1989)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Eliška Nosáľová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
Koniec a začiatok (1968) (film telewizyjny)
Judita Vargová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Nepokojná láska (1975) (serial)
Život bez konca (1982) (serial)
Maškaráda (1981) (film telewizyjny)
Anna Grissová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Nepokojná láska (1975) (serial)
Skalní v ofsajde (1960)
Stud (1967)
Adam Matejka
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Sklep przy głównej ulicy (1965)
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Rok na dedine (1967) (film telewizyjny)
Milan Mach
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Dobry wojak Szwejk (1956)
Juraj Kováč
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sváko Ragan (1976) (film telewizyjny)
Nepokojná láska (1975) (serial)
Vianočné oblátky (1977) (film telewizyjny)
Margita Mazalová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Gendúrovci (1994) (film telewizyjny)
Pomocník (1980) (film telewizyjny)
Ivan Giač
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Zuzanka Hraškovie (1991) (film telewizyjny)
Naši synovia (1975) (serial)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
Štefan Halás
Najlepsze filmy:
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (film telewizyjny)
Posledná bosorka (1957)
Maroško (1968) (film telewizyjny)
Ľubica Očková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pomocník (1980) (film telewizyjny)
Pomocník (1981)
Niewierność po słowacku (1980)