Reżyseria:
Mikhail RommZdjęcia:
German LavrovObsada
Innokentiy Smoktunovskiy
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Hamlet (1964)
Prestuplenije i nakazanije (1970)
Legenda o Tile (1976)
Tatyana Lavrova
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
9 dněj odnogo goda (1961)
Prevraščenije (2002)
Лев Дуров
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Proščanije s Matjoroj (1983)
D'Artaňan i tri muškeťora (1978) (film telewizyjny)
Chodząc po Moskwie (1963)
Nikolai Plotnikov
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Wśród ludzi (1939)
Bělyj klyk (1946)
9 dněj odnogo goda (1961)
Aleksey Batalov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Lecą żurawie (1957)
Zvězda plenitělnogo sčasťja (1975)
Dama z pieskiem (1960)
Igor Dobrolyubov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
9 dněj odnogo goda (1961)
Алла Демидова
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Otets Sergei (1978)
Legenda o Tile (1976)
Zwierciadło (1975)
Valentin Nikulin
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Braťja Karamazovy (1969)
Jana i przyjaciele (1999)
9 dněj odnogo goda (1961)
Andrey Smirnov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Idiot (2003) (serial)
Zamek (1994)
Dněvnik jego ženy (2000)
Boris Yashin
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
9 dněj odnogo goda (1961)
Konstantin Khudyakov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
9 dněj odnogo goda (1961)
713-j prosit posadku (1962)
Igor Yasulovich
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Legenda o Tile (1976)
Obratnoj dorogi nět (1970)
Waterloo (1970)
Резо Эсадзе
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Monanieba (1984)
9 dněj odnogo goda (1961)
Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów (2006)
Evgeniy Evstigneev
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Legenda o Tile (1976)
Piry Valtasara, ili Noč so Stalinym (1989)
Sobačje serdce (1988) (film telewizyjny)
Aleksandr Pelevin
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
9 dněj odnogo goda (1961)
Valeriy Babyatinskiy
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Anna Pavlova (1983)
9 dněj odnogo goda (1961)
Lyusena Ovchinnikova
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Dvadcať dněj bez vojny (1976)
Bolšoje kosmičeskoje putěšestvije (1975)
Dziewczęta (1961)
Валентина Ананьина
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Złodziej (1997)
Lecą żurawie (1957)
Cast Away - Poza światem (2000)
Larisa Burkova
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
9 dněj odnogo goda (1961)
Mně dvadcať let (1964)
Jego zvali Robert (1967)
Nikolay Grabbe
Najlepsze filmy:
Andriej Rublow (1966)
Legenda o Tile (1976)
Cichy Don (1957)