Reżyseria:
Konrad WolfZdjęcia:
Werner BergmannMuzyka:
Qara QarayevObsada:
Донатас Банионис, Fred Düren, Tatyana Lolova, Rolf Hoppe, Mieczyslaw Voit, Gustaw Holoubek, Wolfgang Kieling, Martin Flörchinger, Peter Slabakov (więcej)Obsada
Донатас Банионис
Najlepsze filmy:
Król Lear (1970)
Solaris (1972)
Běregis avtomobilja (1966)
Fred Düren
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Der Aufenthalt (1983)
Przeżyłem swoją śmierć (1960)
Solo Sunny (1980)
Tatyana Lolova
Bułgaria
Najlepsze filmy:
Goya - oder Der arge Weg der Erkenntnis (1971)
Toplo (1978)
Rolf Hoppe
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Trzy orzeszki dla Kopciuszka (1973)
Mephisto (1981)
Odlotowy sekstet (1997)
Mieczyslaw Voit
Polska
Najlepsze filmy:
Potop (1974)
Lekcja martwego języka (1979)
Matka Joanna od Aniołów (1961)
Gustaw Holoubek
Polska
Najlepsze filmy:
Mistrz i Małgorzata (1988) (serial)
Pętla (1957)
Ogniem i mieczem (1999)
Wolfgang Kieling
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Das Haus in der Karpfengasse (1965)
Abwärts (1984)
Rozdarta kurtyna (1966)
Martin Flörchinger
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Die Wildente (1976)
Goya - oder Der arge Weg der Erkenntnis (1971)
Der geteilte Himmel (1964)
Peter Slabakov
Bułgaria
Najlepsze filmy:
Privarzaniat balon (1967)
Goya - oder Der arge Weg der Erkenntnis (1971)
Eolomea (1972)
Andrzej Szalawski
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Ziemia obiecana (1974)
Znachor (1981)
Bez końca (1985)
Günter Schubert
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Irén Sütő
Królestwo Węgier
Najlepsze filmy:
Arno Wyzniewski
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Goya - oder Der arge Weg der Erkenntnis (1971)
Fünf Patronenhülsen (1960)
Polizeiruf 110 (1971) (serial)
Olivera Katarina
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Spotkałem nawet szczęśliwych Cyganów (1967)
Čarlston za Ognjenku (2008)
Fräulein Doktor (1969)
Lyudmila Chursina
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Rus iznačalnaja (1985)
Goya - oder Der arge Weg der Erkenntnis (1971)
Skaz pro to, kak car Petr arapa ženil (1976)
Veriko Anjaparidze
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Ně gorjuj! (1969)
Monanieba (1984)
Skënderbeu - Lufëtari i madh i Shqipërise (1953)
Predrag Milenkovic
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Underground (1995)
Život je lep (1985)
Kapryśne lato 68 (1984)
Friedrich Richter
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Tu Radio Gliwice (1961)
Jakob der Lügner (1974)
Die Geschichte vom kleinen Muck (1953)
Jutta Kammann
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Nunuta Hodos
Rumunia
Najlepsze filmy:
Rascoala (1965)
Goya - oder Der arge Weg der Erkenntnis (1971)
Filip cel Bun (1975)