Reżyseria:
David OndříčekZdjęcia:
Richard ŘeřichaMuzyka:
Jan P. MuchowObsada:
Jiří Macháček, Ivan Trojan, Klára Pollertová-Trojanová, Jan Tříska, Vladimír Dlouhý, Marek Taclík, Radek Holub, Kristína Lukešová, Tatiana Dyková (więcej)VOD (1)
Opisy(1)
Przemycanie wśród kurczaków zagrożonych wyginięciem orłów, kończy się dla Standy pobytem w więzieniu. Trafił tam, bo nie zdradził nazwiska swego zleceniodawcy, za co, po odbyciu kary, ma zostać przez niego sowicie wynagrodzony. Zdenek - zleceniodawca - to człowiek, którego w życiu spotkało wszystko, co najlepsze: ma restaurację, wspaniałą żonę (nieco surową, za to bardzo ekologiczną), dobrze wychowane dzieci... Wszystko układa mu się doskonale do momentu, w którym Standa wychodzi z więzienia i z pomocą jeszcze większego od niego samego nieudacznika - Ondrzeja, oraz dwóch zdziwaczałych dziewczyn, zechce wyrównać stare rachunki. Szybko okaże się, że nic i nikt nie jest tym, czym się wydaje, a spokojny świat zadrży w posadach. (Vivarto)
(więcej)Obsada
Jiří Macháček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Oblomov (2002) (nagranie teatralne)
Samotni (2000)
Život k sežrání (2024)
Ivan Trojan
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Elegance molekuly (2024) (nagranie teatralne)
Oblomov (2002) (nagranie teatralne)
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (nagranie teatralne)
Klára Pollertová-Trojanová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Podezření (2022) (serial)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Jan Tříska
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Král Lear (2003) (nagranie teatralne)
Szkoła podstawowa (1991)
Na skraju lasu (1976)
Vladimír Dlouhý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Na dotek (2002) (nagranie teatralne)
I znów skacze przez kaluze (1970)
Marek Taclík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Piekielna kopalnia (2018) (film telewizyjny)
Brouk v hlavě (2002) (film telewizyjny)
Operace Silver A (2007) (film telewizyjny)
Radek Holub
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Krowa (1993)
Dámský krejčí (2012) (nagranie teatralne)
Kristína Lukešová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jedna ręka nie klaszcze (2003)
Anatomia morderstwa (2015) (serial)
Micimutr (2011)
Tatiana Dyková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Teremin (2010) (nagranie teatralne)
Samotni (2000)
Operace Silver A (2007) (film telewizyjny)
David Matásek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Samotni (2000)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Audience u královny (2021) (nagranie teatralne)
Lenka Krobotová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Oblomov (2002) (nagranie teatralne)
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (nagranie teatralne)
Teremin (2010) (nagranie teatralne)
Martin Janda
Czechy
Najlepsze filmy:
Jedna ręka nie klaszcze (2003)
Martin Zbrožek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muži v offsidu (2010) (nagranie teatralne)
Wszyscy moi bliscy (1999)
Żelary (2003)
Sára Voříšková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Butelki zwrotne (2007)
Kytice (2000)
Nevinné lži (2013) (serial)
Martin Myšička
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Elegance molekuly (2024) (nagranie teatralne)
Oblomov (2002) (nagranie teatralne)
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (nagranie teatralne)
Isabela Bencová-Smečková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Figarova svatba (2012) (nagranie teatralne)
Jedlíci čokolády (2022) (nagranie teatralne)
SM Kabaret: Kabaret oživlých mrtvol (2014) (nagranie teatralne)
David Máj
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Metanol (2018) (film telewizyjny)
Ochránce (2021) (serial)
Karel Vávrovec
Najlepsze filmy:
Anděl Páně 2 (2016)
Pražská 5 (1988)
Drapieżcy (1999)
Martin Čížek
Najlepsze filmy:
Spadek albo Kurwachopygutntag (1992)
Jedna ręka nie klaszcze (2003)
Wojna Harta (2002)
Dimo Lipitkovský
Czechosłowacja