Reżyseria:
Ludvík RážaScenariusz:
Ondřej VogeltanzZdjęcia:
Jan NěmečekMuzyka:
Luboš FišerObsada:
Jaromír Hanzlík, Martin Růžek, Josef Vinklář, Petr Kostka, Jan Potměšil, Taťjana Medvecká, Tomáš Holý, Josef Somr, Petr Čepek, Vilém Besser (więcej)Opisy(1)
This realistically shot adventure, loosely inspired by Verne's The Begum's Fortune, tells the story of a megalomaniac arms-factory owner planning to destroy his peaceable neighbours. The filmmakers varied the original plot with new motifs and made its anti-war message more up-to-date. (Summer Film School)
Obsada
Jaromír Hanzlík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (nagranie teatralne)
Ikarův pád (1977) (film telewizyjny)
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Martin Růžek
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Tři na lavičce (1978) (film telewizyjny)
Młot na czarownice (1969)
Wszyscy dobrzy rodacy (1968) - narrator
Josef Vinklář
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ikarův pád (1977) (film telewizyjny)
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (nagranie teatralne)
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Petr Kostka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Wyższa zasada (1960)
Jan Potměšil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tajemnica stalowego miasta (1978)
Proč? (1987)
Dlouhá míle (1989) (serial)
Taťjana Medvecká
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Jako bychom se ani neznali (1982) (nagranie teatralne)
Tomáš Holý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (film telewizyjny)
Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (film telewizyjny)
Josef Somr
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Petr Čepek
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Vilém Besser
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kukułka w ciemnym lesie (1984)
Ta chwila, ten moment (1981)
Tajemnica stalowego miasta (1978)
Bořivoj Navrátil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Ucho (1970)
Muž v pozadí (1995) (serial)
Josef Bláha
Jugosławia
Najlepsze filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (nagranie teatralne)
Jako kníže Rohan (1983) (film telewizyjny)
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Čestmír Řanda st.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ikarův pád (1977) (film telewizyjny)
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Ubohý pan Kufalt (1981) (film telewizyjny)
Karel Gult
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Lucerna aneb Boj o lípu (1994) (nagranie teatralne)
Josef Větrovec
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Skradziony balon (1966)
Byl jednou jeden dům (1974) (serial)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (film telewizyjny)
Miroslav Moravec
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Brakýři (1983) (film telewizyjny)
Pozor, vizita! (1981)
Ferdinand Krůta
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lucerna (1967) (film telewizyjny)
Skowronki na uwięzi (1969)
Pociągi pod specjalnym nadzorem (1966)
Ladislav Potměšil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Alexandr Dumas starší (1970) (serial)
Brouk v hlavě (2002) (film telewizyjny)
Viktor Maurer
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (film telewizyjny)
Światowcy (1969)
Jan Pohan
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Jako kníže Rohan (1983) (film telewizyjny)
Młot na czarownice (1969)