Reżyseria:
Zdeněk JiráskýScenariusz:
Josef KurzZdjęcia:
MCCMuzyka:
Katarína MálikováObsada:
Mikuláš Bukovjan, David Uzsák, Alexandra Borbély, Marek Geišberg, Vladimír Hauser, Marek Pospíchal, David Punčochář, Peter Šimun, Luboš Veselý (więcej)Opisy(1)
Film nawiązuje do dramatycznych wydarzeń końca lat 40. w Czechosłowacji – przewrotu komunistycznego oraz tzw. „akcji K”, w ramach której zlikwidowano ponad 200 zakonów. Kryštof jest młodym zakonnikiem, pomagającym prześladowanym przez władze komunistyczne w przedostaniu się do Niemiec. Wracając z jednej z nocnych eskapad, staje się świadkiem brutalnych interwencji służb. (Kino na hranici)
(więcej)Obsada
Ľuboš Kostelný
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muzyka (2007)
Pejzaż (2000)
Słoneczne miasto (2005)
Eva Podzimková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sedm schodů k moci (2023) (serial)
Amerikánka. Na vzletové ranveji (2022) (nagranie teatralne)
Fair Play (2014)
Robert Mikluš
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lata dziewięćdziesiąte (2022) (serial)
Balada pro banditu (2012) (nagranie teatralne)
Raskolnikov: jeho zločin a jeho trest (2009) (nagranie teatralne)
Ondrej Hraška
Najlepsze filmy:
Polooblačno (2014) (nagranie teatralne)
Nedodržaný sľub (2009)
Zmiešaná štvorhra (2020) (nagranie teatralne)
Jiří Černý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Odpad, město, smrt (2013) (nagranie teatralne)
Ochránce (2021) (serial)
Jan Holík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Metanol (2018) (film telewizyjny)
Ochránce (2021) (serial)
České století (2013) (serial)
Hynek Chmelař
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lata dziewięćdziesiąte (2022) (serial)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Proces (2013) (nagranie teatralne)
Martin Němec
Najlepsze filmy:
294 statečných (2022) (nagranie teatralne)
Na Zachodzie bez zmian (2022)
Bratři (2023)
Elizaveta Maximová
Rosja
Najlepsze filmy:
Elegance molekuly (2024) (nagranie teatralne)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Podezření (2022) (serial)
Václav Matějovský
Czechy
Najlepsze filmy:
Teorie tygra (2016)
Božena (2021) (serial)
Vyšehrad: Fylm (2022)
Anita Krausová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Ochránce (2021) (serial)
Vodník (2019) (serial)
Cesta do nemožna (2019)
Jakub Žáček
Czechosłowacja
Jiří Bábek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Teremin (2010) (nagranie teatralne)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Réka Dérzsi
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tannbach (2015) (serial)
Nedodržaný sľub (2009)
Toman (2018)
Peter Varga
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (nagranie teatralne)
Soudné sestry (2007) (nagranie teatralne)
Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka (2002) (nagranie teatralne)
Janek Gregor
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Sedm schodů k moci (2023) (serial)
Ubal a zmiz (2021)
Petr Rímský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Krzysztof (2021)
Lucie Žáčková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Piekielna kopalnia (2018) (film telewizyjny)
Ochránce (2021) (serial)
Bracia Karamazow (2008)