Reżyseria:
Karel KachyňaScenariusz:
Jiří HubačZdjęcia:
Jiří MacháněMuzyka:
Petr HapkaObsada:
Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Miroslav Donutil, Martin Huba, Arnošt Goldflam, Oldřich Vlach, Jiřina Třebická, Antonie Hegerlíková (więcej)Opisy(1)
Director Karel Kachyňa's bittersweet comedy adds a touch of melodrama. Jiří Hubač's screenplay presents a story of a fifty-year-old retarded woman who is looked after by her sister, a rather prim doctor. Their gradual approachment leads the caregiver to a gracious reevaluation of her own approach to life. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Jiřina Bohdalová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dům na nebesích (1984) (nagranie teatralne)
Těžká Barbora (1960) (nagranie teatralne)
Pohádky pod sněhem (1985)
Jiřina Jirásková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Światowcy (1969)
Jára Cimrman śpi (1983)
Sňatky z rozumu (1968) (serial)
Miroslav Donutil
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (nagranie teatralne)
Pod jednym dachem (1999)
Sluha dvou pánů (2010) (nagranie teatralne)
Martin Huba
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Musimy sobie pomagać (2000)
Adolf Eichmann (1988) (film telewizyjny)
Arnošt Goldflam
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Spadek albo Kurwachopygutntag (1992)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Oldřich Vlach
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Periferie (2017) (nagranie teatralne)
Szkoła podstawowa (1991)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Jiřina Třebická
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Skowronki na uwięzi (1969)
Dobří holubi se vracejí (1988)
Miłość między kroplami deszczu (1979)
Antonie Hegerlíková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (nagranie teatralne)
Gazdina roba (1992) (nagranie teatralne)
Dzisiaj ostatni raz (1958)
Andrea Elsnerová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Periferie (2017) (nagranie teatralne)
Brouk v hlavě (2020) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Eva Jiroušková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Cesarski piekarz (1951)
Krowa (1993)
Błysk nadziei (1963)
Milena Šajdková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Krowa (1993)
Zrádci (2020) (serial)
Zdeněk Palusga
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Blboun (2001) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Olga Schmidtová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Anne Frank: The Whole Story (2001) (film telewizyjny)
Přísahám a slibuji (1990) (serial)
Běla Jurdová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Światowcy (1969)
Kelner, płacić! (1980)
Adela jeszcze nie jadła kolacji (1978)
Jan Kuželka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Kelner, płacić! (1980)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Petr Čtvrtníček
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Česká soda (1998)
Dym (1990)
Anděl Páně 2 (2016)
Jan Hraběta
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Dlouhý, Široký a Krátkozraký (1987) (nagranie teatralne)
Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (nagranie teatralne)
Akt (1997) (nagranie teatralne)
Stanislava Jachnická
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Krvavá svatba (1987) (nagranie teatralne)
P.F. 77 (2003) (film telewizyjny)
Postel (1998)
Hana Středová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Fany (1995)
Královské řádění (1974) (film telewizyjny)
Vraždy v kruhu (2015) (serial)
Ivo Novák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Lata dziewięćdziesiąte (2022) (serial)
Ochránce (2021) (serial)
Tannbach (2015) (serial)