Reżyseria:
Jaromil JirešScenariusz:
Jiří HubačZdjęcia:
Jan MalířMuzyka:
Miroslav KořínekObsada:
Martin Dejdar, Gabriela Wilhelmová, Kamil Halbich, Michaela Kuklová, Barbora Kodetová, Jana Hlaváčová, Vilma Cibulková, Zuzana Bydžovská (więcej)Opisy(1)
Set in a sanatorium in 1947, the movie takes as its topic the last days of a young man afflicted with tuberculosis who tries to overcome an inevitable end. By means of his amazing life force and optimistic attitude he succeeds in resisting his illness to the last and, indeed, helps others forget their tragic circumstances. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Martin Dejdar
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tichá bolest (1990)
Brouk v hlavě (2002) (film telewizyjny)
45 let Ypsilonky (2011) (nagranie teatralne)
Gabriela Wilhelmová
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Kelner, płacić! (1980)
Śmierć pięknych saren (1986)
Jak utopic doktora Mraczka (1974)
Kamil Halbich
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Muž v pozadí (1995) (serial)
Četnické humoresky (2001) (serial)
České století (2013) (serial)
Michaela Kuklová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Wszyscy moi bliscy (1999)
Tajemství (2007) (nagranie teatralne)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (serial)
Barbora Kodetová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rok na vsi (1995) (nagranie teatralne)
Ochránce (2021) (serial)
Nevinné lži (2013) (serial)
Jana Hlaváčová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hamlet (1986) (nagranie teatralne)
Naši furianti (1983) (nagranie teatralne)
Ikarův pád (1977) (film telewizyjny)
Vilma Cibulková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Picasso (2008) (nagranie teatralne)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Poklad pana H. (1998) (film telewizyjny)
Zuzana Bydžovská
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Případ Platfus (1985) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Zlata Adamovská
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Brouk v hlavě (2020) (nagranie teatralne)
Brouk v hlavě (2002) (film telewizyjny)
Václav Vydra nejml.
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Hřbitov pro cizince (1991) (film telewizyjny)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (film telewizyjny)
Petr Vacek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gobseck (1985) (film telewizyjny)
45 let Ypsilonky (2011) (nagranie teatralne)
Saturnin (1994)
Ladislav Trojan
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kelner, płacić! (1980)
Śmierć pięknych saren (1986)
Blboun (2001) (nagranie teatralne)
Jiří Strach
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Lotrando a Zubejda (1996)
Ztracená brána (2012) (serial)
Miloš Kopecký
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Semafor - Největší hity (2005) (kompilacja wideo)
Dům na nebesích (1984) (nagranie teatralne)
Był sobie król (1954)
Jiří Hálek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Mareczku, podaj mi pióro! (1976)
Palacz zwłok (1968)
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Radek Holub
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Krowa (1993)
Dámský krejčí (2012) (nagranie teatralne)
Zdeněk Dušek
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Krowa (1993)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Stanislav Zindulka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Śmierć pięknych saren (1986)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Alexej Pyško
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (nagranie teatralne)
Kelner, płacić! (1980)
Paní Marjánka, matka pluku aneb Ženské srdce (1980) (film telewizyjny)
Pavel Rímský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Periferie (2017) (nagranie teatralne)
Muž v pozadí (1995) (serial)
Krvavá svatba (1987) (nagranie teatralne)