Reżyseria:
Juraj HerzScenariusz:
Jindřich ŠvehlaZdjęcia:
Dodo ŠimončičMuzyka:
Karel MarešObsada:
Josef Laufer, Jitka Molavcová, Miloš Kopecký, Věra Křesadlová, Petr Čepek, Petr Novák, Václav Štekl, Josef Dvořák, Michal Herz, Petra Janů, Jiří Datel Novotný, Eva Brožková, Vlasta Kahovcová (więcej)Opisy(1)
To the medieval castle of a smug knight surrounded by fawning subjects and courtesans comes the rambling singer and wild man Engelbert, who subverts the established order of castle society. The immoral find greatness, the captive find freedom, vassal women find love. After a clash with the castle lord, Engelbert leaves the castle, leaving behind freedom and love in the hearts of the people. (Zlín Film Festival)
(więcej)Obsada
Josef Laufer
Francja
Najlepsze filmy:
Łobuziaki (1975)
Lampy naftowe (1971)
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Jitka Molavcová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Skowronki na uwięzi (1969)
Michal Tučný - Fidlej a hraj (2008) (kompilacja wideo)
Miloš Kopecký
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Semafor - Největší hity (2005) (kompilacja wideo)
Dům na nebesích (1984) (nagranie teatralne)
Był sobie król (1954)
Věra Křesadlová
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Skowronki na uwięzi (1969)
Intymne oświetlenie (1965)
Zart (1968)
Petr Čepek
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Revizor (1971) (nagranie teatralne)
Petr Novák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zamieć (1962)
Toulavý Engelbert (1973) (film telewizyjny)
Václav Štekl
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Palacz zwłok (1968)
Lemoniadowy Joe (1964)
Adela jeszcze nie jadła kolacji (1978)
Josef Dvořák
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
S Pydlou v zádech (1985) (nagranie teatralne)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Hřbitov pro cizince (1991) (film telewizyjny)
Michal Herz
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Śmierć pięknych saren (1986)
Poslední motýl (1990)
Toulavý Engelbert (1973) (film telewizyjny)
Petra Janů
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Galileo (2007) (nagranie teatralne)
Karel Svoboda 65 (2004) (koncert)
Jiří Datel Novotný
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Ślady wilczych zębów (1983)
Eva Brožková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Dívčí válka (1991) (nagranie teatralne)
Toulavý Engelbert (1973) (film telewizyjny)
Pozvání na večeři (1993) (film telewizyjny)
Vlasta Kahovcová
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Semafor - Největší hity (2005) (kompilacja wideo)
Pociągi pod specjalnym nadzorem (1966)
Toulavý Engelbert (1973) (film telewizyjny)
Hana Talpová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Światowcy (1969)
Skowronki na uwięzi (1969)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Blažena Kramešová
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Kelner, płacić! (1980)
Na komecie (1970)
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Viktor Očásek
Austro-Węgry
Najlepsze filmy:
Lemoniadowy Joe (1964)
Dobry wojak Szwejk (1956)
Happy End (1967)
Bořík Procházka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jára Cimrman śpi (1983)
Święto przebiśniegu (1983)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Jan Schneider
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Toulavý Engelbert (1973) (film telewizyjny)