Reżyseria:
Juraj NvotaZdjęcia:
Diviš MarekMuzyka:
Ľubica ČekovskáObsada:
Richard Labuda, Milan Lasica, Libuše Šafránková, Ondřej Vetchý, Szidi Tobias, Milan Ondrík, Ady Hajdu, Ondřej Malý, Miroslav Noga, Robert Roth (więcej)Opisy(1)
Tragicomic family film about the world of children heroes - particularly the son of a local communist officer and his friend, a little hostage of the regime, whose parents emigrated to the West, few years before "Prague Spring" and the occupation of Czechoslovakia. Camaraderie, the first big discoveries of love, enemy gang fights and naïve ideas are confronted with the reality of adult´s world. The film is about the first contacts with bizarre and absurd reality of relationships and attitudes of adults, politics, emigration, but also betrayal and death and about how all those things form and transform the lives of small boys, who are forced to grow up too quickly. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Richard Labuda
Słowacja
Najlepsze filmy:
Nauczycielka (2016)
Dom (2011)
Rukojemník (2014)
Milan Lasica
Państwo słowackie
Najlepsze filmy:
Lasica & Satinský a hostia: Soirée (1968) (film telewizyjny)
Půldruhé hodiny zpoždění (2009) (nagranie teatralne)
Trzech weteranów (1983)
Libuše Šafránková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Szkoła podstawowa (1991)
Wsi moja sielska, anielska (1985)
Jára Cimrman śpi (1983)
Ondřej Vetchý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Szkoła podstawowa (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Szidi Tobias
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gazdova krv (2014) (nagranie teatralne)
Jozef Mak (2021) (film telewizyjny) - narrator
Díky za každé nové ráno (1994)
Milan Ondrík
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Všetko za národ (2011) (nagranie teatralne)
Polnočná omša (2015) (nagranie teatralne)
Statky zmätky (2009) (nagranie teatralne)
Ady Hajdu
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Henrich IV. (1987) (nagranie teatralne)
Romulus Veľký (1992) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Ondřej Malý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Lata dziewięćdziesiąte (2022) (serial)
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Miroslav Noga
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gazdova krv (2014) (nagranie teatralne)
Koncert pre Jara Filipa (2001) (koncert)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Robert Roth
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Na Bukvovom dvore (1993) (film telewizyjny)
Anjel milosrdenstva (1993)
Dobrodinec (1991) (film telewizyjny)
Alexander Bárta
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kukura (2014) (nagranie teatralne)
Informator (2020) (serial)
Jozef Mak (2021) (film telewizyjny)
Slávka Halčáková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Iba taká hra (1995) (film telewizyjny)
Okamih pravdy (2000) (film telewizyjny)
Posteľ plná hostí (1998) (film telewizyjny)
Jana Oľhová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kukura (2014) (nagranie teatralne)
Żelary (2003)
Zločin a trest (2015) (nagranie teatralne)
Christopher Michael Paulíny
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)
Zázračný nos (2016) (film telewizyjny)
Láska na vlásku (2014)
Tamara Fischer
Najlepsze filmy:
Nauczycielka (2016)
Rukojemník (2014)
Gregor Hraška
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)
Láska na vlásku (2014)
Tomáš Florek
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)
Láska na vlásku (2014)
Viktor Stupka
Najlepsze filmy:
Nauczycielka (2016)
Rukojemník (2014)
Matylda Homolová
Najlepsze filmy:
Ochránce (2021) (serial)
Rukojemník (2014)
Erik Bekeš
Najlepsze filmy:
Rukojemník (2014)