Reżyseria:
Yuriy OzerovMuzyka:
Yuriy LevitinObsada:
Sergey Nikonenko, Vladimir Samoylov, Jan Englert, Fritz Diez, Larissa Ivanovna Golubkina, Barbara Brylska, Daniel Olbrychski, Vasiliy Shukshin (więcej)Obsada
Hannjo Hasse
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Wyższa zasada (1960)
Polnočná omša (1962)
Tu Radio Gliwice (1961)
Horst Giese
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Der Aufenthalt (1983)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Gerd Michael Henneberg
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Osvobožděnije 4: Bitva za Berlin (1971)
Alfred Struwe
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Osvobožděnije 5: Poslednij šturm (1971)
Werner Wieland
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Das unsichtbare Visier (1973) (serial)
Zamach w Sarajewie (1975)
Vladlen Davydov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Osvobožděnije 5: Poslednij šturm (1971)
Otto Dierichs
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Polizeiruf 110 (1971) (serial)
Vladislav Strzhelchik
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Wojna i pokój (1965)
Otets Sergei (1978)
Wojna i pokój: Rok 1812 (1967)
Fred Alexander
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Polizeiruf 110 (1971) (serial)
Dny zrady II. (1973)
Dny zrady I. (1973)
Paul Berndt
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Przeżyłem swoją śmierć (1960)
Der geteilte Himmel (1964)
Polizeiruf 110 (1971) (serial)
Herbert Körbs
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Jahrgang 21 (1957)
Yuriy Nazarov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Czarne słońce (2017) (serial)
Ja, Julinka i koniec wojny (1965)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Willi Schrade
Rzesza Niemiecka
Najlepsze filmy:
Coming out (1989)
Das unsichtbare Visier (1973) (serial)
Polizeiruf 110 (1971) (serial)
Tadeusz Schmidt
Polska
Najlepsze filmy:
Potop (1974)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Świadectwo urodzenia (1961)
Georgiy Burkov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Koška, kotoraja guljala sama po sebe (1988)
Otets Sergei (1978)
Biurowy romans (1977)
Владимир Федорович Протасенко
Najlepsze filmy:
Otets Sergei (1978)
Mimino (1977)
Hełm Aleksandra Macedońskiego (1972)
Tõnu Aav
Estonia
Najlepsze filmy:
Aleksandr Kuznetsov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Chipollino (1972)
Ballada o żołnierzu (1959)
Italiani brava gente (1965)
Roman Tkachuk
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Chipollino (1972)
Sobačje serdce (1988) (film telewizyjny)
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Yevgeni Shutov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Mjesto vstreči izměniť nělzja (1979) (serial)
Front bez flangov (1974)
Bolšaja doroga (1962)