Reżyseria:
Peter GreenawayScenariusz:
Peter GreenawayObsada:
Vivian Wu, Toni Collette, Amanda Plummer, Polly Walker, Elizabeth Berrington, Peter Greenaway, Barbara Sarafian, Jules Werner, Natacha Amal (więcej)Opisy(1)
Wbrew tytułowi, głównymi bohaterami filmu są dwaj mężczyźni, Philip Emmenthal (John Standing) i Storey Emmenthal (Matthew Delamere). Ojciec, biznesmen, wpada w depresję po śmierci ukochanej żony. Syn, wraca z Japonii do Genewy, żeby pocieszyć zmartwionego ojca. W tym celu zaprasza do wielkiego pustego domu piękne kobiety, które stają się kochankami ich obu. Dom-harem powoli się wypełnia, aż w końcu pojawi się w nim lubiąca dominować nad otoczeniem Palmira, która zechce przyćmić inne panie. (Gutek Film)
(więcej)Obsada
Vivian Wu
Chiny
Najlepsze filmy:
Ostatni cesarz (1987)
Pomiędzy niebem a ziemią (1993)
Kinamand (2005)
Toni Collette
Australia
Najlepsze filmy:
Szósty zmysł (1999)
Mary i Max (2009)
Na noże (2019)
Amanda Plummer
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Pulp Fiction (1994)
Battlestar Galactica (2003) (film telewizyjny)
The Fisher King (1991)
Polly Walker
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Poirot (1989) (serial)
The Mayor of Casterbridge (2003) (film telewizyjny)
Panna Marple (2004) (serial)
Elizabeth Berrington
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Sekrety i kłamstwa (1996)
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj (2008)
Poirot (1989) (serial)
Peter Greenaway
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Kronika wypadków (1980)
8 i pół kobiety (1999)
Barbara Sarafian
Belgia
Najlepsze filmy:
Zillion (2022)
Moskwa, Belgia (2008)
Rundskop (2011)
Jules Werner
Luksemburg
Najlepsze filmy:
Irina Palm (2006)
Kupiec wenecki (2004)
Dom chłopców (2009)
Natacha Amal
Belgia
Najlepsze filmy:
Napoléon (2002) (serial)
Le Petit Homme (2001) (2001) (film telewizyjny)
Au nom de nos enfants (2000) (film telewizyjny)
John Standing
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Człowiek słoń (1980)
Chaplin (1992)
King Rat (1965)
Matthew Delamere
Najlepsze filmy:
The Long Firm (2004) (film telewizyjny)
Cienista dolina (1993)
Murphy's Law (2001) (film telewizyjny)
Bettina Scheuritzel
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Lektor (2008)
8 i pół kobiety (1999)
Annie Yi
Tajwan
Najlepsze filmy:
Nan guo zai jian, nan guo (1996)
Hai shang hua (1998)
8 i pół kobiety (1999)
Patrick Hastert
Najlepsze filmy:
Hannah Arendt (2012)
Bliźniaczki (2002)
Tabu - Es ist die Seele ein Fremdes auf Erden (2011)
Sascha Ley
Niemcy Zachodnie
Najlepsze filmy:
Hannah Arendt (2012)
Dom chłopców (2009)
Elles (1997)
Radica Jovicic
Austria
Najlepsze filmy:
War and Remembrance (1988) (serial)
Cień wampira (2000)
Renesans (2006)
Claire Johnston
Najlepsze filmy:
Kocham cię od tak dawna (2008)
Hannah Arendt (2012)
Dom chłopców (2009)
Derek Kueter
Najlepsze filmy:
Cień wampira (2000)
The Lost Battalion (2001) (film telewizyjny)
8 i pół kobiety (1999)
Paul Hoffmann
Najlepsze filmy:
Nuits d'Arabie (2007)
8 i pół kobiety (1999)
Lorenz im Land der Lügner (1996)
Kirina Mano
Japonia
Najlepsze filmy:
Aktor drugoplanowy (2000)
Bullet Ballet (1998)
Labirynt snów (1997)