Muzyka:
Alexej CharvátWykonawca:
Halina Pawlowská (prezenter), Jitka Asterová, Aňa Geislerová, Marian Labuda, Gabriela Osvaldová, Ilona Csáková, Jaroslav Hutka, Irena Pavlásková, Bára Basiková, Anna K., Peter Nagy (więcej)Występują
Josef Alois Náhlovský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Sanatorium (2009) (nagranie teatralne)
Miluji tě modře (2017)
Jak se krotí krokodýli (2006)
Jana Paulová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
S Pydlou v zádech (1985) (nagranie teatralne)
Śmierć pięknych saren (1986)
Smutek sluší Elektře (1991) (nagranie teatralne)
Jan Saudek
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Fotograf (2015)
Kanárská spojka (1993)
Milena Vostřáková
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Przebudzenie (1959)
Jiří Pomeje
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Z diabłami nie ma żartów (1984)
Tichá bolest (1990)
Proč? (1987)
Yvonne Přenosilová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hitparáda 60. let (2008) (teledysk)
Waldemar a Olga opět v Lucerně (1990) (koncert)
Dita Saxová (1967)
Miloslav Fleischmann
Najlepsze filmy:
Maturita za školou (1973)
Bára Štěpánová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tajemnica zamku w Karpatach (1981)
Tysiącletnia pszczoła (1983)
Dívčí válka (1991) (nagranie teatralne)
Dáda Patrasová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kelner, płacić! (1980)
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Čertův švagr (1984) (film telewizyjny)
Felix Slováček
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Karel Gott v Lucerně (1982) (koncert)
Síť na bludičku (1983) (film telewizyjny)
Ivo Jahelka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Nejlepší trapasy (2013) (serial)
Bastardi 2 (2011)
Jiří Cimický
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Zamach (1964)
Zart (1968)
Radostný život posmrtný (1990) (film telewizyjny)
Jan Rosák
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Radúz a Mahulena (1970)
Hodina modrých slonů (1971)
„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)
Jan Vyčítal
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Krwawym tropem (1969)
Ballada dla bandyty (1978)
Lucie a zázraky (1970)
Bolek Polívka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Pod jednym dachem (1999)
Szkoła podstawowa (1991)
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Jan Hřebejk
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Rok diabła (2002)
Bigbeatowe lato (1993)
Szeptem (1996)
Petr Janda
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Olympic: Trilogy Tour (2006) (kompilacja wideo)
Olympic 60...vlak, co nikde nestaví (2022) (koncert)
Vlastimil Brodský
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Tažní ptáci (1983) (film telewizyjny)
Na skraju lasu (1976)
Światowcy (1969)
Dagmar Bláhová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Am a Ea (1977) (nagranie teatralne)
Hogo fogo Homolka (1970)
Juraj Jakubisko
Czechosłowacja