Reżyseria:
Gil KenanScenariusz:
Caroline ThompsonZdjęcia:
Xavier GrobetMuzyka:
Andrew LockingtonObsada:
Saoirse Ronan, Harry Treadaway, Bill Murray, Martin Landau, Toby Jones, Marianne Jean-Baptiste, Mackenzie Crook, Tim Robbins, Lucinda Dryzek (więcej)Opisy(1)
Ogromny generator od wieków zaspokajał potrzeby podziemnego miasta Ember. Kiedy jednak maszyna zaczyna zawodzić, dwie odważne nastolatki, Lina i Doon, podążają za tajemniczą serią wskazówek, aby odkryć tajemnicę tego miejsca. (HBO Max)
Obsada
Saoirse Ronan
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Twój Vincent (2017)
Pokuta (2007)
Grand Budapest Hotel (2014)
Harry Treadaway
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Control (2007)
Fish Tank (2009)
Panna Marple (2004) (serial)
Bill Murray
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Dzień świstaka (1993)
The Rutles: All You Need Is Cash (1978) (film telewizyjny)
Pogromcy duchów (1984)
Martin Landau
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Północ - północny zachód (1959)
Zbrodnie i wykroczenia (1989)
Jeździec bez głowy (1999)
Toby Jones
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Sherlock (2010) (serial)
Marzyciel (2004)
Frost/Nixon (2008)
Marianne Jean-Baptiste
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Na skraju jutra (2014)
Sekrety i kłamstwa (1996)
New Year's Day (2000)
Mackenzie Crook
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)
Marzyciel (2004)
Kupiec wenecki (2004)
Tim Robbins
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Skazani na Shawshank (1994)
Rzeka tajemnic (2003)
Final Cut: Hölgyeim és uraim (2012) - m.a.
Lucinda Dryzek
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)
Morderstwa w Midsomer (1997) (serial)
Tom Brown's Schooldays (2005) (film telewizyjny)
Conor MacNeill
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Upadek (2013) (serial)
Parked (2010)
The Siege of Jadotville (2016)
Heathcote Williams
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
1900: Człowiek legenda (1998)
Orlando (1992)
Wersja Browninga (1994)
Lorraine Hilton
Najlepsze filmy:
Sherlock (2010) (serial)
Jonathan Creek (1997) (serial)
Hot Fuzz - Ostre psy (2007)
Ian McElhinney
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Hornblower: The Examination for Lieutenant (1998) (film telewizyjny)
Upadek (2013) (serial)
Hornblower: Retribution (2001) (film telewizyjny)
Simon Kunz
Najlepsze filmy:
Sherlock (2010) (serial)
Endeavour (2012) (serial)
Wszystko gra (2005)
David Ryall
Najlepsze filmy:
Człowiek słoń (1980)
Prime Suspect 2 (1992) (film telewizyjny)
Czarny książę (1994)
Liz Smith
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Różowa Pantera kontratakuje (1976)
Wallace i Gromit: Klątwa królika (2005)
Between the Sheets (2003) (serial)
Eoin McAndrew
Najlepsze filmy:
Miasto cienia (2008)
B.J. Hogg
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Upadek (2013) (serial)
Divorcing Jack (1998)
Głód (2008)
Ann Queensberry
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Imperium słońca (1987)
Irina Palm (2006)
Maigret (2016) (serial)
Frankie McCafferty
Irlandia
Najlepsze filmy:
W imię ojca (1993)
Ripper Street. Tajemnica Kuby Rozpruwacza (2012) (serial)
The Tale of Sweety Barrett (1998)