Reżyseria:
Christian DuguayScenariusz:
John PielmeierZdjęcia:
Pierre GillMuzyka:
Normand CorbeilObsada:
Robert Carlyle, Stockard Channing, Jena Malone, Julianna Margulies, Matthew Modine, Liev Schreiber, Peter Stormare, Friedrich von Thun, Peter O'Toole (więcej)Opisy(1)
Filmed on location in Prague and Vienna, this epic mini-series traces the mind of a burgeoning madman as he begins his ruthless climb to power. From his emergence out of the ashes of World War I through the birth of the Nazi Party, acclaimed actor Robert Carlyle portrays Adolph Hitler in a career-defining performance. (oficjalny tekst dystrybutora)
Obsada
Jiří Zeman
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Zátopek (2021)
Sametoví vrazi (2005)
Jiří Datel Novotný
Protektorat Czech i Moraw
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Četnické humoresky (2001) (serial)
Ślady wilczych zębów (1983)
Mikuláš Křen
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Samotni (2000)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Hanele (1999)
Jan Petřina
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Jan Vosmik
Najlepsze filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (serial)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Ogólniak (2007)
Jiří Knot
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Kelner, płacić! (1980)
Śmierć pięknych saren (1986)
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
Dagmar Bláhová
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Am a Ea (1977) (nagranie teatralne)
Hogo fogo Homolka (1970)
Vladimír Kulhavý
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Gorejący krzew (2013) (film telewizyjny)
Casino Royale (2006)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Tomáš Zástěra
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Roger Denesha
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Doktor Żywago (2002) (film telewizyjny)
Przejażdżka z diabłem (1999)
Jan Unger
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Jára Cimrman śpi (1983)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Specialita šéfkuchaře (1999) (film telewizyjny)
Nancy Bishop
Najlepsze filmy:
Anne Frank: The Whole Story (2001) (film telewizyjny)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Act of War (1998)
Brian Caspe
Stany Zjednoczone
Najlepsze filmy:
Marsjanin (2015)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Young Woman and the Sea (2024)
Vítězslav Bouchner
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Adela jeszcze nie jadła kolacji (1978)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Saturnin (1994)
Curtis Matthew
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Jojo Rabbit (2019)
Margrete den Første (2021)
Jiří Maria Sieber
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Česká soda (1998)
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Tri muškeťora (2013)
Jan Kuželka
Czechosłowacja
Najlepsze filmy:
Amadeusz (1984)
Kelner, płacić! (1980)
Joachimie, wrzuć go do maszyny! (1974)
Christopher Ettridge
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Julius Caesar (2002) (film telewizyjny)
I Capture the Castle (2003)
Rod Grover
Najlepsze filmy:
Hitler: Narodziny zła (2003) (film telewizyjny)
Joan of Arc (1999) (film telewizyjny)
Ostatni rycerze (2015)