Reżyseria:
Charles FrendScenariusz:
Eric AmblerZdjęcia:
Gordon DinesMuzyka:
Alan RawsthorneObsada:
Jack Hawkins, Donald Sinden, John Stratton, Denholm Elliott, Stanley Baker, Virginia McKenna, Bruce Seton, Moira Lister, Alec McCowen, Don Sharp (więcej)Opisy(1)
Jack Hawkins stars as the commander of a small convoy escort vessel during a brutal battle amidst an ocean that churns with equal parts heroism and horror, the captain and inexperienced crew of the HMS Compass Rose must wage a constant battle for survival against sudden torpedo attacks by Nazi U-boats as well as the unforgiving cruelty of the sea itself. (oficjalny tekst dystrybutora)
(więcej)Obsada
Jack Hawkins
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Most na rzece Kwai (1957)
Ben Hur (1959)
Lawrence z Arabii (1962)
Donald Sinden
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Dzień szakala (1973)
Przygody psa Balto (1995)
Lekarz domowy (1954)
John Stratton
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Okrutne morze (1953)
The Long Arm (1956)
Frankenstein i potwór z piekła (1974)
Denholm Elliott
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Poszukiwacze zaginionej arki (1981)
Indiana Jones i ostatnia krucjata (1989)
Bangkok Hilton (1989) (serial)
Stanley Baker
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Ryszard III (1955)
Captain Horatio Hornblower R.N. (1951)
Yesterday's Enemy (1959)
Virginia McKenna
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Elza z afrykańskiego buszu (1966)
Waterloo (1970)
A Town Like Alice (1956)
Bruce Seton
Indie
Najlepsze filmy:
Liga dżentelmenów (1960)
Scott of the Antarctic (1948)
Lekarz domowy (1954)
Moira Lister
Południowa Afryka
Najlepsze filmy:
Trouble in Store (1953)
The 10th Kingdom (2000) (serial)
The Yellow Rolls-Royce (1964)
Alec McCowen
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Udręka i ekstaza (1965)
Sen nocy letniej (1959)
The Secret Adversary (1983) (film telewizyjny)
Don Sharp
Australia
Najlepsze filmy:
Okrutne morze (1953)
Harold Goodwin
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Most na rzece Kwai (1957)
Najdłuższy dzień (1962)
Nocny nalot (1955)
Megs Jenkins
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Tiger Bay (1959)
Trouble in Store (1953)
Bunny Lake zaginela (1965)
Alan Webb
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Poskromienie złośnicy (1967)
King Rat (1965)
The First Great Train Robbery (1978)
Barry Letts
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Reach for the Sky (1956)
San Demetrio, London (1943)
Scott of the Antarctic (1948)
Walter Fitzgerald
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Stracone złudzenia (1948)
San Demetrio, London (1943)
W 80 dni dookoła świata (1956)
Meredith Edwards
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Tiger Bay (1959)
Szajka z Lawendowego Wzgórza (1951)
Okrutne morze (1953)
Glyn Houston
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Tiger Bay (1959)
The One That Got Away (1957)
A Stitch in Time (1963)
Andrew Cruickshank
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Ryszard III (1955)
Morderstwo najgorszego sortu (1964)
Okrutne morze (1953)
Aileen Lewis
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Anna tysiąca dni (1969)
Parszywa dwunastka (1967)
Pozdrowienia z Moskwy (1963)
Fred Griffiths
Wielka Brytania
Najlepsze filmy:
Nauczyciel z przedmieścia (1967)
The Early Bird (1965)
Morderstwo w hotelu Gallop (1963)