Reżyseria:
Mikhail RommMuzyka:
Aram KhachaturyanObsada
Ivan Pereverzev
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Novyje priključenija neulovimych (1968)
Szkarłatne żagle (1961)
Sergei Fyodorovich Bondarchuk
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Wojna i pokój (1965)
Otets Sergei (1978)
Wojna i pokój: Rok 1812 (1967)
Mikhail Pugovkin
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Operacja Y, czyli nowe przypadki Szurika (1965)
Iwan Wasiljewicz zmienia zawód (1973)
Ně možet byť! (1975)
Павел Михайлович Волков
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Los człowieka (1959)
Szkarłatne żagle (1961)
Admiral Uszakow (1953)
Vladimir Solovyov
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Admiral Uszakow (1953)
Trójgłowy smok (1956)
Dni i noči (1945)
Andrei Fayt
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Pancernik Potiomkin (1925)
Bělyj klyk (1946)
Admiral Uszakow (1953)
Vladimir Etush
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Tri muškeťora (2013)
Kaukaska branka, czyli nowe przygody Szurika (1966)
Priključenija Buratino (1975) (film telewizyjny)
Nikolay Volkov
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Szkarłatne żagle (1961)
Čelověk iďot za solncem (1962)
Starik Chottabyč (1957)
Olga Zhizneva
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Dozyjemy do poniedzialku (1969)
Admiral Uszakow (1953)
Tarcza i miecz (1968) (serial)
Vladimir Družnikov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Admiral Uszakow (1953)
Kamennyj cvětok (1946)
Gennadiy Yudin
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Karnavalnaja noč (1956)
Admiral Uszakow (1953)
Poputnyj větěr (1973)
Grigoriy Shpigel
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Admiral Uszakow (1953)
Cyrk w cyrku (1975)
Yuriy Leonidov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Admiral Uszakow (1953)
Sadko (1952)
Boj posle pobědy (1972)
Лев Фенин
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Aleksander Newski (1938)
Admiral Uszakow (1953)
Mloda gwardia (1948)
Vladimir Balashov
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Iwan Groźny, cz.2. Spisek bojarów (1945)
Iwan Groźny (1945)
Italiani brava gente (1965)
Viktor Avdyushko
Związek Radziecki
Najlepsze filmy:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Csillagosok, katonák (1967)
Osvobožděnije 1: Ognennaja duga (1970)
Grigory Mikhaylov
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Emmanuil Geller
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Борис Ливанов
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Październik (1928)
Dezerter (1933)
Admiral Uszakow (1953)
Nikolay Kutuzov
Imperium Rosyjskie
Najlepsze filmy:
Wojna i pokój (1965)
Andriej Rublow (1966)
Legenda o Tile (1976)